Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengeri olajfúrótornyok iránti (újkeletű) érdeklődés - egy (még?) nem reál beállítottságú férfitől. Meg lehet tanulni ÍGY IS a szükséges...? fórum

Tengeri olajfúrótornyok iránti (újkeletű) érdeklődés - egy (még?) nem reál beállítottságú férfitől. Meg lehet tanulni ÍGY IS a szükséges...? (beszélgetős fórum)


máj. 7. 13:57

És 1 db modell miatt megtanulnád (legalább) a matekot szinte nulláról, elvégeznél egy valamilyen egyetemi szakot, keresnél munkát egy olajfúrótornyon, és aztán ott mindent megnézegetnél egy mérőszalaggal a kezedben? Vagy hogy lesz méretarányos attól, hogy láttad közelről?


Amúgy csak azért kérdeztem, mert pont azt akartam írni, hogyha csak egy ilyen fellángolás-szerűség, hogy neked ott kell dolgoznod, akkor lehet érdemesebb ehelyett az 5-6-8 éves befektetés helyett olvasni meg ismeretterjesztőket nézni róla, amíg el nem múlik. De így még inkább ezt gondolom. 😅


És akkor ha egy repülőgépet lenne kedved makettezni, akkor pilótának vagy repülőgépszerelőnek is kitanulnál? Ha az emberi testről lenne kedved, akkor elvégzed az orvosit? 😅

máj. 7. 13:37

Persze - csak munkáimnak az égvilágon semmi köze nem volt a kémiához, a fizikához, a villamosságtanhoz, a csőhálózat szereléshez, illetve kisebb-nagyobb alkatrészek legyártásához/karbantartásához sem.


"Miért akarnál minden folyamathoz érteni?"


Modellezés!


Minél több mindent, amit ott tapasztalnék miniatűr változatban - működőképesen - szeretném lemodellezni, már amit le lehet...

(És nem, nem kell leírni, hogy ez Mission Impossible, magam is tisztában vagyok vele! Kifejezetten azért írtam diplomatikusan, hogy "amit csak lehetséges".)


Ha úgy vesszük, akkor ez is lehet egyfajta lopás - csak nem egy konkrét 150.000 tonnás komplexum eltulajdonítása, hanem információ "kleptománia". És felhasználása.

máj. 7. 10:50

Szerintem ez nem így működik, hogy amikor nincs ott dolgod, akkor ott nyaralgatsz meg kérdezgeted a kollégákat a munkájukról. Meg hát idővel szerintem egy munkahelyen minden folyamat ráragad az emberre, ha nem is úgy, hogy meg tudnád csinálni, de megértés szintjén. Már ha nem valami nagyon pici porszemként kerülsz a gépezetbe, hanem van némi rálátásod más területekre is. Szóval aki egy olajfúrótornyon dolgozik, az feltételezem hogy érti az egésznek a működését. De miért akarnál minden folyamathoz érteni? Azt tervezed, hogy ellopsz egyet és utána egyedül üzemelteted?? 😂


Egyébként dolgoztál már valaha bárhol?

máj. 7. 10:37

Köszönöm újfent!


Igen, lehet el kellene felejtenem a mérnökit, egyszerűbb érettségivel is megszerezhető végzettséget kellene választanom (ha képes lennék rá, akkor idővel akár kettőt is - a mérnöki helyett).


És sokkal jobban rá kellene állnom az angolra - szaknyelvre odafigyelve.


Azok az egyének, akik ilyen végzettséggel dolgoznak fúrótornyokon, azok hogy ha mondjuk a két hetes turnus mellett azt választják, hogy a fennmaradó SZABAD két hétben is ott maradnak, nem mennek a partra, pusztán "csak" mindenre odafigyelve, mindenről informálódva (mindenkit - már akit csak lehet - mindenről megkérdezve), azok képesek néhány év alatt arra, amit kérdeztem a legelső hozzászólásomban?


"...értse, átlássa, hogy milyen folyamatok zajlanak ott?


(Minden folyamatot! Kezdve a gépész - nem mérnök, hanem gépész - javítási, karbantartási munkájától, a fizikai, főképp kémiai reakciók megértésén át, addig, hogy a különböző berendezések, illetve a komplex csőhálózatok milyen célt/célokat szolgálnak a torony működésének életében.)"

10. Egnisz
máj. 3. 15:27

Barátnőm volt férje fúrótornyon dolgozott Amerikában.

Nagyon jó a fizetés, kevés a munkája. Érettségivel felvették, a nyelvtudás anyanyelvi. 2 hetet van ott, 2 hetet otthon vagy 1 hónapos váltásban dolgozik.

Saját szakácsuk is volt, azt főzött, amit kértek.

9. Anyagi (válaszként erre: 8. - Anyagi)
máj. 3. 10:46

Az egyetemen már kell a szaknyelv elsajátítása is!

Nagyon sok az angol nyelvű szakirodalom!


Más elhelyezkedési területen elég lehet a középfok is!

8. Anyagi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 3. 10:44

Az egyetem (pl. vegyészmérnök) BSC + MSC = 5-6 év! Nappalin.

Ez ugye egy szak!

Tudnál mellette még egy másik szakot is vinni?


De ha nincs érzéked a matekhoz, hát szörnyen nehéz lesz, mert végig számolás az egész - szinte!


De ilyen irányú munka nem csak mérnöki végzettséggel lehetséges!

máj. 3. 09:36
Amúgy meg rengetegféle munka van egy olajfúrótornyon, nem hiszem, hogy mindegyikhez kell egyetemi végzettség meg nyelvtudás. Javaslom a youtube mellett azt is, hogy redditen keresgélj, mert tuti rengetegen feltettek ilyen kérdéseket amire sok ott dolgozó megosztotta a tapasztalatát.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Domimami)
máj. 3. 08:58

Kettes, hármas, nektek köszönöm!


Angolra (jobban) ráállok, középszint - gyanítom - ide kevés lesz.

máj. 3. 08:57
Ez hogyan mozdítson bárkit is előre?
máj. 2. 22:29
Egyszerűbb, ha a nadrágját megpróbálja az illető a fején keresztül levenni.
máj. 2. 21:37

Amennyit gondolkodsz ezen, ennyi energiabefektetéssel már jelentkezhettél volna egy gépészmérnöki szakra és megnézhetted volna az első félévet 😅 Bár legutóbb még olajmérnök akartál lenni.


Szorgalommal mindent meg lehet tanulni, lehet nem leszel kiemelkedően jó benne, de az érdeklődés + sok gyakorlás kombó azért sok mindenre elég. Hajrá!


Amúgy tudom hogy nem ugyanaz, de ha tudsz angolul, millió ismeretterjesztő videó van ezekről youtube-on, matek, kémia, szerintem fúrótornyok témában is, amit akarsz. A megértést segíteni ezek sem utolsók....

máj. 2. 21:33

Én ilyet még nem hallottam,hogy ehhez vegyészmérnöknek kellene lenni.

Nálunk Miskolcon műszaki földtudományi kar és azon belül az olajos szakirány volt anno a menő.

Algériába ment néhány fiú gyakorlatra toronyba.

(Ja és azért ez nem a dínók korában volt🙂)

máj. 2. 21:17

El lehet sajátítani vajon (sajnos így, ilyen nem ideális beállítottság >>megléte ellenére<< is) valamelyik egyetem egy-egy műszaki szakán az ehhez esetlegesen szükséges ismereteket (vegyészmérnöki szakon? gépészmérnökin?), hogy eme újkeletű érdeklődés által egy még nem reál beállítottságú férfiú idővel (a jövőben) megfelejen vagy:


1.: A szükséges követelményeknek, melyek ilyen fúrótornyokon történő munkák betöltéséhez elvártak?


Vagy:


2.: Legalább annak feleljen meg, hogy ha nem is megy el dolgozni egy fúrótoronyra, de értse, átlássa, hogy milyen folyamatok zajlanak ott?


(Minden folyamatot! Kezdve a gépész - nem mérnök, hanem gépész - javítási, karbantartási munkájától, a fizikai, főképp kémiai reakciók megértésén át, addig, hogy a különböző berendezések, illetve a komplex csőhálózatok milyen célt/célokat szolgálnak a torony működésének életében.)


Arra kérdezek rá, hogy annak ellenére hogy nem ideális a beállítottsága, de megvan a motiváció (és természetesen, ha ez évek múlva is megmarad), akkor a nem megfelelő beállítottság ellenére is képes lehet elsajátítani, ha hosszabb időn keresztül is (mint ami másoknak szükséges ilyen szakokon történő lediplomázáshoz) az ehhez szükséges reál ismeretek megszerzését?


Ha szeretne ilyen irányú képzést, amivel fúrótornyokra (vagy úgymond azok "közelébe" kerülhessen), szorgalommal elsajátíthatók az ehhez szükséges mérnöki ismeretek? Annak ellenére, ha már egyszer későn is ébredt erre rá?


Illetve pluszban a szükséges (gondolom vegyész) mérnöki diploma megszerzése mellett még a fentebb említett ("hagyományos", nem mérnök) gépész képzést is elvégezné?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook